fbpx

Kas yra SEO?

2022.03.16 / Aut. Donatas Viliamas

Ką reiškia SEO?

SEO – tai angliškos frazės (Search Engine Optimization) santrumpa. Išvertus į lietuvių kalbą SEO – tai „optimizavimas paieškos sistemoms“. Kartais naudojamas terminas PVO (paieškos variklių optimizavimas). Tačiau tiek PVO, tiek SEO reiškia tą patį. Visgi praktikoje dažniau visuotinai naudojamas terminas SEO.

optimizavimas paieškos sistemoms

Iliustracijos šaltinis: Geralt (Pixabay)

 

Kas yra SEO?

Optimizavimas paieškos sistemoms (SEO) – tai procesas, kuriuo siekiama padidinti svetainės matomumą paieškos sistemose. Jo metu tikslingai siekiama, kad žmonėms, ieškantiems tam tikrų, su jūsų verslu susijusių raktinių frazių, Jūsų svetainė būtų rodoma paieškos sistemų rezultatų puslapių (SERP) viršuje. Tuo tikslu atliekami konkretūs veiksmai naudojant raktinius žodžius ir frazes, vadinamuosius “raktinius žodžius” tam, kad Google, ar kitos paieškos sistemos galėtų lengvai rasti jūsų svetainę, kai interneto naudotojai ieško juos dominančių atsakymų pagal konkrečias užklausas.

Kaip SEO veikia?

Norint suprasti, kaip SEO veikia, naudinga žinoti, kas vyksta užkulisiuose. Kai kas nors į paieškos sistemą įveda konkrečią užklausą, paieškos sistema turi apdoroti šią informaciją, nustatyti užklausos pobūdį ir pagal ją pateikti tiksliausių įmanomų rezultatų sąrašą. Kad tai padarytų, paieškos sistemos variklis visų pirma turi suprasti, apie ką yra užklausa. Tam jis naudoja vadinamąjį “voratinklinio naršymo” metodą, kurio pagalba nuskaito svetainių puslapius (angl. crawl) ir ieško juose raktažodžių, turinio, konteksto ir kt. informacijos.

Algoritmas taip pat atsižvelgia į kitus svarbius SEO faktorius pavyzdžiui: puslapio struktūrą, vidines ir išorines nuorodas, produktus, antraštes, turinį, autorius, techninę informaciją, meta aprašymus ir dar daugybę kitų svarbių dalykų.

Apdorojęs visą šią informaciją, paieškos variklis pagal algoritmą nustato, kurios svetainės bus rodomos rezultatų sąrašo viršuje, o kurios bus rikiuojamos žemiau. Visa tai procesas, kuris vyksta kasdien, bei yra nuolat tobulinamas paieškos sistemų inžinierių ir dirbtinio intelekto.

Kodėl SEO svarbus verslui?

Daugiau kaip 90 % interneto vartotojų produktų ir paslaugų paiešką pradeda tokiose paieškos sistemose kaip Google, Bing, Yandex, Baidu ar kt., todėl geras organinis (natūralus) matomumas šiose paieškos sistemose tampa ypač svarbus norint pritraukti tikslinių lankytojų į svetainę. Nes potencialūs klientai kurie nori įsigyti tam tikrą produktą ar paslaugą, dažniausiai savo kelionę pradeda nuo užklausos įvedimo būtent į paieškos sistemą. Štai kodėl optimizuodami savo svetainę tokioms užklausoms, padidinsite galimybes sulaukti daugiau lankytojų ir potencialių klientų.

Kitaip tariant svarbiausia SEO užduotis kad jūsų turinys pasiektų kuo daugiau žmonių, o optimizuojama svetainė užimtų aukštas pozicijas pagal dažnai ieškomas raktines frazes, susijusias su tuo, ką parduodate, kad galėtumėte pritraukti daugiau lankytojų iš interneto.

Atitinkamai kuo aukštesnę vietą užimsite paieškos sistemos rezultatuose, tuo daugiau organinio srauto sulauksite iš paspaudusių ant būtent Jūsų rezultato paieškoje. Jei norite padidinti savo svetainės lankytojų skaičių, SEO yra puikus būdas tai padaryti.

Atlikus reikalingus veiksmus pagal teisingą SEO strategiją svetainės lankomumas gali augti dešimtimis, šimtais ar tūkstančiais procentų. Viskas priklauso nuo situacijos. Svarbu pažymėti, kad SEO strategijos rezultatai nepasireikš per vieną naktį. Gali prireikti mėnesių, kad pastebėtumėte reikšmingą jūsų svetainės lankytojų skaičiaus padidėjimą.

Reziume

Dabar jūs jau žinote kas yra SEO, kaip jis veikia ir kodėl svarbus jūsų verslui. Jei norite pritraukti daugiau lankytojų į savo svetainę, SEO yra puiki skaitmeninės rinkodaros strategija. Naudokitės SEO galimybėmis ir auginkite savo verslą, kad pagerintumėte savo matomumą paieškos sistemose, padidintumėte lankomumą ir pardavimus.

Domina profesionalios SEO paslaugos? Parašykite užklausą formoje esančioje žemiau. Pirma konsultacija absoliučiai nemokama. Taigi jūs niekuo nerizikuojate.

Atgal
DOMINA PASLAUGOS?SUSISIEKITE
Vardas/Pavardė*
El. paštas*
Telefono numeris*
Svetainės adresas*
Pageidavimai, raktažodžiai*
Žinutė išsiųsta sėkmingai
Klaida. Pabandykite dar kartą
Klientai
edrauda_logo
Pegasas logo
Eoltas logo
Ravak logo
Raben logo
RawPowders logo
AtejoLaikas logo
Velonova logo
Ryterna logo
PassCamp logo
audita logo
Verticia logo
VersliLietuva logo
aquajazz logo
TiketaTour logo
AverrGlow logo
BalckFlorence logo
Slider logo
Priaugink logo
Dentastra logo
BalduSale logo
investavimas logo
andoy logo
landero logo
Tavosapnas logo
Sportcup logo
novus langai logo
Teamhood logo