fbpx

Kas yra SEO analizė? Kaip atliekama?

2023.06.20 / Aut. Donatas Viliamas

Kas yra SEO analizė?

SEO analizė – tai procesas, kurio metu išsamiai vertinamas interneto tinklalapio matomumas tokios paieškos sistemose, kaip Google, Bing, Yahoo, ir kt.  SEO analizės tikslas – pagerinti tinklalapio pozicijas paieškos sistemų rezultatų puslapiuose (SERP) ir taip padidinti jo srautą bei potencialių klientų skaičių.

SEO analizė

Kaip atliekama SEO analizė?

SEO analizė gali apimti įvairius SEO aspektus, įskaitant, bet neapsiribojant:

 • Raktinių žodžių analizė: Vertina, kokie raktiniai žodžiai yra svarbūs jūsų verslui ar turiniui ir kaip juos geriausiai naudoti tinklalapyje.
 • Konkurencinės aplinkos analizė: Nustato, ką ir kaip daro Jūsų SEO konkurentai, kokią SEO strategiją taiko, kad pagerintų savo pozicijas paieškos sistemose.
 • Turinio analizė: Tikrina, ar jūsų tinklalapio turinys yra aukštos kokybės, unikalus, ir ar atitinka vartotojų poreikius bei paieškos sistemų reikalavimus.
 • Techninė SEO analizė: Nagrinėja tinklalapio struktūrą, greitį, atvaizdavimą mobiliuose įrenginiuose, saugumą ir kitus techninius veiksnius, kurie gali turėti įtakos pozicijoms paieškos sistemose.
 • Nuorodų (backlink) analizė: Išnagrinėja, kaip svetainės SEO autoritetą paieškos sistemose veikia įeinančios nuorodos iš kitų tinklalapių.
 • Vartotojo patirties (UX) analizė: Vertina, kaip lengva ir patogu naudotojams naršyti jūsų svetainėje ir kokios įtakos tai gali turėti jūsų pozicijoms paieškos sistemose.
 • Vietos (lokalaus) SEO analizė: Ypač svarbi verslams, kurie dirba su vietos rinka. Įvertina, kaip tinklalapis yra optimizuotas vietinėms paieškos užklausoms (lokalus SEO).

Atlikęs SEO analizę ir įvertinęs, kokius veiksnius reikia pagerinti, SEO specialistas paprastai sukuria SEO strategiją ir imasi jau konkrečių veiksmų, kad pagerintų optimizuojamo tinklalapio matomumą paieškos sistemose.  Šis darbas įvardinamas, kaip profesionalios SEO paslaugos, nes atliekamas už finansinį atlygį ir reikalaujantis reikšmingos praktinės patirties.

Įrankiai naudojami SEO analizėje

SEO analizei atlikti yra daugybė įrankių, kurie padeda įvertinti ir optimizuoti tinklalapį. Štai keletas populiarių SEO analizės įrankių:

 • Google Search Console: Nemokamas Google įrankis, kuris leidžia stebėti ir analizuoti tinklalapio veikimą Google paieškos sistemoje. Jis suteikia informacijos apie tai, kokie raktiniai žodžiai atveda lankytojus į jūsų svetainę, taip pat padeda aptikti ir ištaisyti technines SEO problemas.
 • Google Analytics: Dar vienas nemokamas Google siūlomas įrankis, kuris padeda sekti ir analizuoti tinklalapio lankutojų srautą. Tai galingas analizės įrankis, suteikiantis informacijos apie vartotojų elgesį, srauto šaltinius, turinio veiksmingumą ir dar daugiau.
 • SEMrush: Tai vienas populiariausių SEO įrankių, kuris padeda atlikti raktinių žodžių tyrimus, konkurencinės aplinkos analizę, nuorodų analizę ir turi daug kitų SEO funkcijų.
 • Ahrefs: Įrankis panašus į SEMrush, taip pat labai plačiai naudojamas SEO specialistų. Pastarasis ypač stiprus backlink analizėje, taip pat turi puikių raktinių žodžių tyrimo ir techninės SEO analizės funkcijų.
 • Moz: Dar vienas SEO įrankis, kuris padeda raktinių žodžių analizėje, išorinių nuorodų analizėje, taip pat turi funkcijų, kurios padeda optimizuoti lokalų SEO.
 • Screaming Frog SEO Spider: Įrankis, kuris dažniausiai naudojamas SEO audito tikslais. Jis greitai nuskaito svetainės nuorodas, vaizdus, CSS ir kitus elementus ir leidžia atlikti itin išsamią techninę SEO analizę.
 • Yoast SEO: Tai populiarus WordPress įskiepis, kuris padeda optimizuoti tinklalapio turinį SEO. Jis teikia patarimus dėl raktinių žodžių naudojimo, antraščių struktūros, ir kitų SEO elementų.
 • Ubersuggest: Tai nemokamas ir lengvai naudojamas įrankis, kurį sukūrė Neil Patel. Jis padeda atlikti raktinių žodžių tyrimą, nuorodų analizę ir konkurentų analizę.

Reziume

Efektyviai SEO analizei atlikti dažniausiai reikia naudoti keletą įrankių kartu, nes kiekvienas iš jų turi savo stipriųjų ir silpnųjų pusių. Be to, SEO yra nuolatinis procesas, todėl svarbu nuolat stebėti tinklalapio veikimą ir atlikti reikiamus korekcijas, norint išlaikyti SEO pozicijas ar jas pagerinti. SEO analizė yra vienas iš metodų, kuris leidžia aptikti SEO neefektyvumus ir juos pašalinti.

Vis tik nepatyrusiam žmogui, profesionali SEO analizė yra laikui imlus ir ganėtinai sudėtingas procesas, ypač jo techninė dalis. Todėl jeigu siekiate maksimalaus efekto, šį darbą geriausia patikėti SEO specialistams, jau turintiems SEO analizės patirties ir suprantantiems, kokie faktoriai SEO analizėje yra esminiai siekiant pačių aukščiausių rezultatų. Kitu atveju SEO analizės rezultatai ir planuojami SEO darbai gali būti pertekliniai ir nekuriantys jokios vertės.

CEO at SEO generolai®
Donatas Viliamas - įmonės MB "SeoReklama" įkūrėjas ir direktorius, prekės ženklo "SEO generolai" savininkas. Specializacija: SEO strategijų kūrimas, konkurencinės aplinkos analitika, SEO konsultacijos ir auditai, gilus techninis SEO, strateginis planavimas, copywriting'as, verslo konsultacijos, pardavimai internetu. Donatas strategiškai vadovauja agentūros "SEO generolai" klientų projektams. Rašo seogenerolai.lt tinklaraštį. Reguliariai atlieka SEO testus, kad suprastų „Google“ ir kitų paieškos sistemų algoritmų elgseną. Savo SEO karjerą pradėjo 2009 m. kaip laisvai samdomas SEO specialistas. 2013 m. įkūrė SEO įmonę, kuri jau dirbo su daugiau nei 50 kompanijų vykdydama SEO projektus Lietuvos ir užsienio rinkose. Asmeninis blog'as apie pardavimus internetu: https://www.viliamas.com/
Atgal
DOMINA PASLAUGOS?SUSISIEKITE
Vardas/Pavardė*
El. paštas*
Telefono numeris*
Svetainės adresas*
Pageidavimai, raktažodžiai*
Žinutė išsiųsta sėkmingai
Klaida. Pabandykite dar kartą