fbpx

Kas yra HTTP 301 nukreipimas?

2022.09.01 / Aut. Donatas Viliamas

Kas yra (HTTP) 301 būsenos atsako kodas?

HTTP 301  būsenos atsako kodas (angl. 301 redirect) reiškia nuolatinį tinklalapio ar konkretaus URL perkėlimą (nukreipimą, peradresavimą) iš vienos vietos į kitą. Skaičius 301 nurodo nukreipiamo puslapio HTTP būsenos kodą.

Kaip 301 nukreipimas atrodo praktiškai?

Kalbant paprastai, 301 nukreipimas vartotojo interneto naršyklei kreipiantis į konkretų puslapį sako: “Šis puslapis (URL) perkeltas visam laikui. Tai yra nauja vieta ir mes neketiname jo perkelti atgal.” Į tai naršyklė atsako: “Žinoma! Tuoj pat nusiųsiu naudotoją ten!”

Žemiau yra pateiktas 301 nukreipimo pavyzdys: kuomet adresas https://seoreklama.lt visam laikui nukreipiamas į adresą https://seogenerolai.lt

Štai kodėl pabandžius apsilankyti https://seoreklama.lt, to padaryti Jums nepavyks. Naršyklė Jus automatiškai nukreips į adresą https://seogenerolai.lt. Galite tai išbandyti čia ir dabar įvedę į savo naršyklę adresą https://seoreklama.lt ir netruksite tuo įsitikinti.

Kaip atlikti 301 nukreipimą rankiniu būdu?

Yra daugybė būdų, kaip atlikti 301 nukreipimą, tačiau dažniausiai pasitaikantis būdas – redaguoti svetainės .htaccess failą rankiniu būdu.

Jei redaguosite .htaccess failą rankiniu būdu, jį nesunkiai rasite savo svetainės serverio šakniniame aplanke. Žemiau pateiktas pavyzdys kur ieškoti Htaccess failo savo svetainės serveryje jeigu naudojatės pvz. UAB “Interneto vizija” paslaugomis kaip ir mes. Tam tiesiog reikia prisijungti prie “DirectAdmin” įrankio ir susirasti katalogą jame adresu /jusudomenopavadinimas.lt/public_html

htaccess failo buvimo vieta serveryje

Neradote .htaccess failo? Tai reiškia vieną iš dviejų dalykų:

  1. Jūs neturite .htaccess failo. Tokiu atveju sukurkite jį naudodami “Notepad” (Windows) arba “TextEdit” (Mac). Tiesiog sukurkite naują dokumentą ir išsaugokite jį kaip .htaccess. Būtinai pašalinkite standartinį .txt failo plėtinį ir priekyje failo įdėkite tašką. Tai atlikti reiktų pačiame serveryje.
  2. Jūsų svetainė veikia ne “Apache” serveryje. Tai šiek tiek techninis klausimas, tačiau yra įvairių tipų web serverių. Labiausiai paplitę yra “Apache”, “Windows/IIS” ir “Nginx”. Būtent tik “Apache” serveriai naudoja .htaccess. Norėdami patikrinti, ar jūsų svetainė veikia “Apache” serverio aplinkoje, kreipkitės į savo žiniatinklio prieglobos tarnybą (angl. hosting).

SVARBU. Šios pateiktos nukreipimo instrukcijos skirtos tik “Apache” žiniatinklio serveriams. Perskaitykite šią informaciją, jei jūsų svetainė veikia “Nginx” sistemoje, arba šią informaciją, jei svetainė veikia “Windows” / IIS sistemoje.

Keletas .htaccess failo pavyzdžių atliekant 301 nukreipimą rankiniu būdu:

Seno domeno nukreipimas į naują domeną

RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^senasdomenas.lt [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.senasdomenas.lt [NC]
RewriteRule ^(.*)$ https://naujasdomenas.lt/$1 [L,R=301,NC]

Domeno nukreipimas į www versiją ir atvirkščiai

Domeno nukreipimas į www versiją:

RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^domenas.lt [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.domenas.lt/$1 [L,R=301,NC]

Domeno nukreipimas į versiją be www:

RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.domenas.lt [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://domenas.lt/$1 [L,R=301,NC]

Viso domeno nukreipimas iš HTTP į HTTPS

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTPS} off
RewriteRule ^(.*)$ https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301]

Kaip atlikti 301 nukreipimą “Wordpress” TVS?

Jeigu Jūs naudojatės “Wordpress” turinio valdymo sistema (TVS) šiai užduočiai atlikti puikiai tinka specialiai tam sukurtas nemokamas įskiepis “Redirection”, kuris palengvins ir pagreitins šį darbą.

Žemiau 301 peradresavimo pavyzdys “Wordpress” turinio valdymo sistemoje naudojant “Redirection” įskiepį.

wordpress redirection iskiepis

Ar 301 peradresavimai turi įtakos SEO pozicijoms?

Trumpas atsakymas – taip. 301 peradresavimai gali turėti tiek teigiamos, tiek neigiamos įtakos jūsų SEO rezultatams techniniu, turinio ir nuorodų kūrimo požiūriu. Todėl juos naudodami turite labai aiškiai suprasti kokių tikslų siekiate.

Parengta pagal: Ahrefs.com informaciją.

CEO at SEO generolai®
Donatas Viliamas - įmonės MB "SeoReklama" įkūrėjas ir direktorius. Prekės ženklo "SEO generolai" savininkas. Specializacija: SEO strategijų kūrimas, konkurencinės aplinkos analitika, SEO konsultacijos, auditai, gilus techninis SEO, strateginis planavimas, copywriting'as, verslo konsultacijos. Donatas strategiškai vadovauja SEO klientų projektuose. Rašo seogenerolai.lt tinklaraštį. Reguliariai atlieka SEO testus, kad suprastų „Google“ ir kitų paieškos sistemų algoritmų elgseną. SEO karjerą pradėjo 2009 m. kaip laisvai samdomas SEO specialistas. 2013 m. įkūrė SEO įmonę, kuri jau dirbo su daugiau nei 100 kompanijų vykdydama SEO projektus Lietuvos ir užsienio rinkose. Asmeninis blog'as https://www.viliamas.com/
Atgal
DOMINA PASLAUGOS?SUSISIEKITE
Vardas/Pavardė*
El. paštas*
Telefono numeris*
Svetainės adresas*
Pageidavimai, raktažodžiai*
Žinutė išsiųsta sėkmingai
Klaida. Pabandykite dar kartą